yaz rengi


Tesettürlü Bayanlara Özel Renk Uyumu
Renk uyumu her kadın için sorunlardan birisi olduğu gibi tesettürlü muhafazakâr bayanlar için de eşarp ve şal için uyumları bulmak bazen zor olabilmektedir. Özellikle desenli ya da karışık renkli güzel eşarplar için çok farklı renk uyumu yapanlar ne yazık ki renk uyumunda anlamamaktadırlar.
Renk uyumu yapmak için ilk olarak renkler tanınmalıdır. Hangi renkler daha uyumlu olduğunu anlamamız gerekmektedir. Yaz rengi gibi birçok mevsimsel yaşam tarzınızı etkileyecek renklerde bulunmaktadır. Bu sayede renk kombinesi yaparken eskisi kadar zorlanmayacağınızı kısa sürede fark edeceksiniz. Renkler iyi tanındıktan sonra nasıl kombine yapılacağı çok daha kolay olacaktır.


Tesettürlü Renk Kombineleri
Baskın ve açık renkli eşarp ya da kifayet giyiyorsanız kifayetleriniz ile bu rengi yumuşatmayı bilmelisiniz. Çok açık güneşte parlayan bir renk giyiyorsanız onun hemen altın daha hafif bir şey giydiğiniz zaman yaşam o parlamayı da önler, kötü görünmesini de önler. Örnek verecek olursak bu konuda pembe rengi yaz rengi ele alabilirsiniz.
Kombine yaparken birbirine yakın renk ve uyumları tercih etmeye çalışın. Örneğin giydiğiniz eşarba uygun renkli kıyafet giyerken ya aynı renge yakın giymelisiniz. Ya da daha uyumlu renkler denemelisiniz. Örneğin, pembe bir kıyafetin altına bu renge yakın kırık pembe rengini giyerseniz bu imaj çevrenize denemiş ama olmamış imajı verir. Bundan dolayı renk kombinelerinde öncelikle renkleri çözmelisiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *